Szambo jednokomorowe czy szambo dwukomorowe – co wybrać?

Budowa domu to jedna z największych przedsięwzięć w życiu człowieka. Wtedy przyszły właściciel nieruchomości staje przed wieloma dylematami, w tym między innymi czy doprowadzać instalację kanalizacyjną, czy budować szambo. Nie każdy zna się na tego typu instalacjach i urządzeniach, dlatego potrzebną wiedzę może przekazać producent szamb betonowych. Jednak wychodząc naprzeciw oczekiwań, przedstawiamy najważniejsze informacje na temat szamba jednokomorowego i dwukomorowego. 

Szambo jednokomorowe a szambo dwukomorowe

Każdy dobry producent szamb betonowych zaznaczy, że szambo jest najlepszym rozwiązaniem. Rozwiązanie zawierające dwie komory można wdrożyć, jeśli jest możliwe legalne odprowadzenie nieczystości do gleby, dzięki zastosowaniu technologii drenażu. 

Szambo jednokomorowe – charakterystyka

Na rynku można spotkać dwa rodzaje szamb, a jednym z nich jest szambo jednokomorowe. Renomowany producent szamb betonowych na rynku oferuje właśnie taki wariant. Konstrukcja szamba tego typu jest najczęściej wybierana przez osoby, które nie mogą wdrożyć na swojej działce szamba z dwiema komorami. Zaletą jednokomorowego to niższa cena. 

Decydując się na taką alternatywę wobec instalacji kanalizacyjnej warto, aby producent szamb betonowych również zajął się montażem. Zazwyczaj producenci współpracują z wykonawcami, co pozwoli kompleksowo wdrożyć takie rozwiązanie na działce. 

Szambo dwukomorowe – charakterystyka

W odróżnieniu od jednokomorowego to dwukomorowe jest wyposażone w dodatkową przegrodę przelewową. Zadaniem tego dodatkowego elementu jest zatrzymywanie w pierwszej komorze znacznie poważniejszych odpadów. 

W ramach konstrukcji każdy producent szamb betonowych dwukomorowych zapewnia dwa kominy rewizyjne. Dzięki temu można zajrzeć do każdej komory z osobna. 

(0)